Марица спечели битката със Славия и поведе в полуфиналната серия в "Демакс" лигата

Отборът на Марица (Пловдив) стартира с победа в полуфиналния плейоф със Славия в женската "Демакс".

Маричанки победиха с 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:12) в първия мач помежду им, игран тази вечер в залата на Пловдивския университет.

Така Марица поведе в плейофната серия с 1-0 победи.

Играе се до 2 победи от 3 мача.

Втората среща между двата тима е в четвъртък (30 март) от 18,30 часа в зала "Панайот Пондалов" в София. При нов успех Марица ще си осигури отново място на финала.

Славия започна по-добре двубоя поведе с 10:8 и държеше преднината си до средата на първия гейм, но шампионките успяха да изравнят при 16:16. Марица дори поведе с 4 точки при 20:16, но "белите" изравниха и дори поведоха с 22:21. След серия от четири поредни точки и топка в аут от страна на Славия момичетата на Борислав Крачанов взеха гейма с 25:22.

В началото на втората част отново Славия поведе с две точки аванс, но маричанки изравниха и дръпнаха с четири при 10:6. Славия успя да изравни и поведе с 13:12. Славия поведе с 18:15, но маричанки намалиха изоставането си на точка при 21:22. Славия достигна до два геймбола при 24:22, но маричанки успяха да ги спасят и дори имаха свой при 25:24. Славия стигна до нов геймбол при 26:25, който маричанки отново неутрализираха за 26:26. "Белите" успяха да вземат гейма след 28:26.

Шампионките поведоха с 6:3 в началото на третия гейм, но Славия успя да изравни при 7:7. Марица поведе отново с 12:10, двете точки аванс се запазиха и при 15:13. "Жълто-сините" поведоха с 19:15. След атака в аут за Славия маричанки спечелиха третата част с 25:19.

Четвъртия гейм започна лошо за маричанки и "белите" поведоха с 4:0. Пловдивчанки успяха да изравнят при 6:6. Маричанки поведоха с 10:7, след което се стигна и до 16:8. Без проблем шампионките затвориха мача в своя полза след мощна атака на Мария Кривошийска за 25:12.

Бояна Андреева стана най-резултатна за Марица със 17 точки, Добрина Христоскова добави 13, а с 10 точки за победата се отчете Виктория Коева.

За Славия най-резултатна стана опитната Ирена Мишонова със 17 точки.

Снимки: Startphoto