Два гола на Фюлкруг донесоха успеха на Германия над Перу

Германия победи с 2:0 Перу в приятелски мач, игран в Майнц. С два гола се отличи нападателят на Вердер (Бремен) Никлас Фюлкруг, който се разписа в 12-ата и 33-тата минута.

Селекционерът на Бундестима Ханзи Флик спази обещанието си и заложи на схема с двама нападатели в лицето на Фюлкруг и Тимо Вернер. Именно двамата комбинираха за първия гол на Германия, като Кай Хавертц центрира, нападателят на РБ Лайпциг чукна топката към острието на Вердер, който реализира за 1:0.

В 33-ата минута дойде и второто попадение за немците. Дебютантът Мариус Волф центрира отлично към Фюлкруг, който с лекота засече топката в мрежата на перуанския вратар Педро Галезе за 2:0 и втория си гол в мача. Германците контролираха напълно срещата и пропуснаха още няколко удобни възможности през първата част.

През второто полувреме Бундестимът понамали оборотите, като в игра се появиха доста от резервните футболисти. В 66-ата минута главният съдия Мария Капути отсъди дузпа след консултация с ВАР заради нарушение срещу Нико Шлотербек. Кай Хавертц обаче удари страничната греда от бялата точка, като пропусна да се разпише.

Германците не съумяха да увеличат аванса си до края на срещата, като тя завърши при този резултат. Дебюти за Бундестима пък направиха също Кевин Шаде и Мергим Бериша.

Снимки: Imago