Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Австрия разби Азербайджан на старта на квалификациите за Евро 2024 в група “F”

Австрия разбгроми Азербейджан с 4:1 и даде много силна заявка за нататъшното си представяне в квалификациите за Евро 2024 нататък.

Мачът се движеше в сравнително равностойно темпо до момента, в който австрийците не нанесоха своя мълниеносен удар за по-малко от 120 секунди. Първо, в 28-ата минута Марсел Забитцер пое възхитителен пас в наказателното поле и заби топката в средата на вратата. После при изпълнението на центъра почти мигновено гостите загубиха коженото кълбо и Михаел Грегорич направи страхотен пробив и дръпна спусъка от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Юсиф Иманов с удар в долния ляв ъгъл.

В началото на второто полувреме австрийците решиха всичко с трети гол. Авторът на първия гол Марсел Забицер изпълни чудесен пряк свободен удар и завъртя топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Азербайджан вкара почетен гол в 64-ата минута чрез Махмудов, но само пет минути по-късно - в 69-ата, Забицер центрира от сериозна дистанция и Баумгартен засече, за да върне разликата от три гола.