Първият гол на Валверде като капитан на Уругвай не стигна за победа срещу Япония

Националните отбори по футбол на Япония и Уругвай завършиха наравно 1:1 в контролна среща, която се игра в Токио.  Феде Валверде, който изведе отбора с капитанската лента, откри резултата в 38-ата минута. Халфът на Реал Мадрид направи добавка с глава, след като преди това негов удар рикошира в гредата. Резервата на японците Такума Нишимура изравни в 78-ата минута, след като засече около точката за изпълнение за дузпа центриране отдясно на Ито. До края и двата тима можеха да стигнат до победата, като най-чистата възможност се откри пред резервата Факундо Торес, но негов удар срещна гредата. Това бе първи двубой за Япония и Уригвай след участието им на Световното първенство в Катар

Във вторник Япония играе с Колумбия, докато Уругвай ще играе с Южна Корея в Сеул.

В друг приятелски мач Австралия се наложи над Еквадор с 3:1. На стадионът в Сидни за „кенгурата“ се разписаха Джаксън Ървинг, Ауер Мабил и Гаранг Куол. Почетното попадение за еквадорците бе дело на Феликс Торес.