Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Любомир Минчев: Съдиите ме подразниха, но не заради тях загубихме

Треньорът на Спартак Плевен Любомир Минчев призна, че неговият състав отстъпва значително на ЦСКА и това е било основната причина за поражението с 63:82 в четвъртфиналите на Купата на България.

Минчев обясни, че е останал подразнен от някои решения на съдиите, които по негово мнение в дадени ситуации помагат на силния на деня. Той все пак подчерта, че не съдиите са причината за получения резултат.

“Много неща не ни достигнаха днес. Мисля, че най-големият проблем беше в нападение, особено през второто полувреме. Направихме доста грешки, а те ни вкараха точки от бързи атаки. През първата част се справихме с тези транзиции, но във второто полувреме грешките натежаха и се стигна до тази разлика.

Най-добрите ни играчи са още далече от състоянието, което на тях и на нас ни се иска. Станимир е на две частични тренировки само, защото има контузия още от националния отбор. Не мога да му се сърдя за някои грешки, защото той няма тренировъчен процес от месец насам. Божо също е далеч, но ми е ясно, че ще му трябва време.

Нормално да имам претенции към съдиите. Не са те причината да загубим, но просто ме дразнят някои неща, които са тенденции. Преди време така беше с Левски и Лукойл, а сега май нещата се променят в друга посока. Тези неща ме дразнят и не им премълчавам на съдиите, нищо че може да ми се сърдят.

ЦСКА нямат предимство от това, че са домакини, защото не са тренирали повече от нас в тази зала. ЦСКА има други предимства, най-вече като селекция, но и много други неща.

19 Купа на България: ЦСКА - Спартак Плевен

В третата четвърт не искам да виждам такива неща повече. Ще гледам може би полуфиналите, но в този турнир всичко се решава в един мач и винаги може да стане изненада. Утре ще бъде интересно, ако Балкан отново е с ЦСКА. За мен като потенциал Балкан е по-добър от Ямбол, но в един мач всичко може да се случи. Като класа Балкан е по-качественият отбор, но ще видим какво ще стане”, каза Минчев.