Росен Барчовски: Очаквах по-тежка битка, получи се по-лесно

Треньорът на ЦСКА Росен Барчовски призна, че е очаквал по-сериозна битка със Спартак Плевен, а се е получил по-лесен мач за неговия отбор в четвъртфиналите за Купата на България.

“Армейците” разгромиха съперника си с 82:63 и по категоричен начин се превърнаха в третия отбор, който стига до полуфиналната фаза.

По-рано през деня това направиха Черноморец и Левски, които ще се изправят един срещу друг в спор за място на финала утре от 18 часа, а ЦСКА очаква победителя от двойката Балкан - Ямбол.

Барчовски отчете завръщането на Таменанг Чо, който срещу Спартак Плевен направи поредния си фамозен мач с 23 точки и 12 борби, а липсваше в предишния двубой с Балкан.

ЦСКА се изстреля към полуфиналите след нова лекция на Чо

“Не беше очаквана толкова изразителна победа. По-добри сме, но не чак толкова, че да се разхождаме. Много се трудихме, но имаме и по-дълга пейка и повече класа. Аз се бях подготвил за по-тежка битка и се получи малко по-лесно.

19 Купа на България: ЦСКА - Спартак Плевен

Напрежението беше върху нас, но се справихме в защита. Имаше и лек спад срещу тяхната зона. Няколко пъти се случваше да допуснем спад след голяма преднина, но този път в третата част не се получи такова нещо.

ЦСКА с нови екипи за Купата, добави още спонсори

Тепърва предстоят сериозни битки. Балкан е много сериозен отбор и не може да ги подценяваме. Имаме трима играчи с по 33 изиграни минути и трябва да се възстановим хубаво. Ще гледаме мача с Ямбол и ще видим.

Таменанг Чо липсваше много в предишния мач с Балкан, а Андрей и Венци ще помогнат, но те са още далеч от най-добрата си форма. Младите ни играчи се включват много добре и те тепърва ще израстват.

Не се определям като фаворит за Купата, защото трябва да сме разумни, но сме един от фаворитите”, каза Барчовски пред камерата на Sportal.bg.