Хетафе спря прогреса на Севиля

Севиля не успя да продължи добрата си серия и отстъпи с 0:2 при гостуването си на Хетафе в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. Головете отбелязаха Мунир Ел Хадади (50') и Енес Юнал (90' + 5').

С успеха Хетафе се изкачи до 13-ото място и събра актив от 29 точки, докато Севиля падна на 14-ото място и остана с 28 пункта. И двата отбора не могат да дишат спокойно, защото все още са твърде близо до зоната на изпадащите.

Първото полувреме бе равностойно имаше положения пред двете врати. През него пропуски за домакините от Хетафе направиха Кристиан Порту и Луис Мла, а за Севиля най-активни бяха Оливер Торес и Жоан Жордан.

Втората част започна вихрено и само пет минути след подновяването на играта Хетафе откри резултата. Борха Майорал подаде към Мунир Ел Хадади, който стреля от границата на наказателното поле и заби топката в средата на вратата.

След това Севиля опита да върне гола, но ударите на ПапГей и Хесус Навас не бяха достатъчно точни. За сметка на това домакините бяха достатъчно находчиви и отбелязаха втори гол дълбоко в добавеното време.

Това бе последното нещо, което се случи в мача и в крайна сметка Хетафе победи.

С победата Хетафе продължи успешната си серия на три последователни срещи без поражение в Ла Лига, докато Севиля не успя да продължи позитивната си тенденция след като в миналия кръг надви с 2:1 състава на Алмерия, а през седмицата се класира за 1/4-финалите в Лига Европа.

Снимки: Gettyimages