Севиля удържа в Истанбул

Рекордьорът по трофеи в Лига Европа Севиля се класира за четвъртфиналите на турнира. Испанците загубиха с 0:1 от Фенербахче в Турция, но бяха спечелили първия мач с 2:0 и с общ резултат 2:1 продължават напред. Единственото попадение в днешния двубой реализира Енер Валенсия в 41-ата минута от дузпа. Андалусийци се защитаваха в голяма част от срещата и бяха поставени под натиск, но удържаха.

Фенербахче натисна от началото и гостите рядко играеха с топката. Надеждите на Хорхе Сампаоли да затрудняват съперника на контраатаки не бяха оправдани и испанците не създаваха нищо в предни позиции. Домакините стигнаха до гол малко преди почивката, когато Валенсия се разписа от дузпа.

Турците започнаха силно втората част и отправиха няколко удара. От един момент нататък играчите на Севиля решиха, че единственият им шанс е глуха отбрана и бавене на времето. Те сериозно се притесниха в края, когато една ситуация бе разглеждана за дузпа, но до такава не се стигна. В добавеното време имаше опасно положение пред вратата им, но те оцеляха.

Снимки: Imago