Тежки наказания за футболисти на Кадис след инцидентите в мача с Хетафе

Испанската футболна федерация отстрани двама играчи на Кадис и част от треньорския екип на отбора заради участието им в спор след мача от испанското първенство срещу Хетафе, игран в края на миналата седмица.

Дисциплинарната комисия спря правата на аржентинския вратар Йеремиас Ледесма за четири мача, докато защитникът Иса Карселен ще пропусне три мача след инцидентите при равенството 2:2 на Кадис пред собствена публика срещу столичани в петък. Тогава домакините допуснаха изравнителен гол в последната минута след спорно отсъждане на дузпа.

Кадис и Хетафе не се победиха в мач с три дузпи и два червени картона

Карселен получи директен червен картон, след като удари съперников играч, докато Ледесма е обвинен, че нарочно е бутнал един от съотборниците си в съдията в тунела.

Треньорът на вратарите на Кадис - Лоло Бокардо, е със спрени права за шест двубоя, а помощник-треньорът на отбора Диего Риобера беше наказан за четири мача.

Отборът от областта Андалусия се намира на 16-то място в класирането в Примера дивисион.