Унион прекъсна лошата серия, удари Айнтрахт и се изкачи на третото място

Унион (Берлин) победи с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Головете за берлинчани отбелязаха Рани Кедира (53’) и Кевин Беренс (75’).

И двата тима имаха своите положения през първата част. В 13-ата минута Шералдо Бекер от Унион надбяга защитата на Айнтрахт, но стреля покрай вратата на Кевин Трап. В 35-ата минута удар на Даичи Камада бе отразен от стража на Унион Фредерик Рьонов. Минута преди края на редовното време пък удар на Рафаел Сантос Боре също стреля, но вратарят на берлинчани спаси. В продълженито пък Рандал Коло Муани стреля неточно с глава след корнер.

През второто полувреме домакините излязоха много по-мобилизирани и нанесоха своя удар. В 53-ата минута Нико Гиселман центрира от корнер, топката попандна в Рани Кедира, който отбеляза без никакви проблеми от малкото наказателно поле за 1:0. В 69-ата минута попадение на Шералдо Бекер бе отменено след ВАР заради засада.

Шест минути по-късно обаче Унион в крайна сметка вкара втори гол. Резервата Кевин Беренс се пребори с Хървойе Смолчич, напредна и прокара топката между краката на Кевин Трап за 2:0. Айнтрахт опита да се върне в мача и създаде няколко удара, но всички те бяха отразени от безупречния в този мач Фредерик Рьонов.

С победата си Унион прекъсна лошата си серия от  4 поредни мача в първенството без победа и се изкачи на третата позиция. Айнтрахт пък вече е с 4 последователни мача без победа и остава на 6-о място в класирането.

Снимки: Gettyimages