Бетис надделя срещу Майорка и продължава битката си за място в Шампионската лига

Бетис спечели с минималното 1:0 домакинството си на Майорка в мач от 26-ия кръг в Ла Лига. Единственото попадение за домакините бе дело на Борха Иглесиас (49’) в началото на втората част.

Двата отбора представиха доста постна продукция на феновете по трибуните и на практика си размениха едва по едно по-солидно положение в целия двубой.

Майорка отбеляза попадение в 21-ата минута, когато изстрел на Хуан Миранда извън наказателното поле се отклони в играч в зелено, след което попадна във Ведат Миричи, който вкара, но в крайна сметка голът бе отменен поради засада.

Футболистите на Бетис излязоха напред в резултата в началото на втората част, когато Юсуф Сабали влезе в центъра на терена, стреля, а Борха Иглесиас само протегна крака си, за да отклони топката и да я прати в мрежата на Предраг Райкович за 1:0, което се оказа и достатъчно, за да грабнат домакините победата.

С тази победа Бетис се изравни по точки с четвъртия Реал Сосиедад и продължава борбата си за място в топ 4 и зона Шампионска лига. Нещо, което изпуснаха в самия край на първенството през миналата година. Майорка пък е на 11-ото място в подреждането и до голяма степен играчите на тима от най-големия остров в Испания могат да са спокойни за мястото си в Ла Лига и през следващата година.

Снимки: Gettyimages