Подолски отново напомни за класата си

Лукас Подолски вкара два гола, с които донесе много важна победа на Гурник (Забже) в битката за оцеляване в полската Екстракласа. Бившият германски национал беше в основата на успеха с 3:2 срещу Висла (Плоцк) и вече има 5 попадения от началото на сезона.

За Гурник игра и миналият през ЦСКА - София защитник Борис Секулич. Началото на мача не беше никак оптимистично за домакините. В 17-ата минута Матеуш Швох даде преднина на Висла, а в края на първата част Давид Коцила вкара второ попадение за тима от Плоцк, който можеше да се изкачи до шестото място в класирането.

Обратът стартира в 57-ата минута с гол на Дамян Расак. В 61-ата Подолски изравни с бомбен шут от пряк свободен удар, а в 87-ата бившият ас на Байерн (Мюнхен) засече с глава центриране от левия фланг на Ерик Янза и осигури победата на Гурник. По този начин отборът от Забже се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 14-о място в подреждането.

В челото на класирането ценна победа записа Легия (Варшава). Столичният тим спечели с 2:0 визитата си на Радомяк и се доближи на 6 точки от водача Ракув. Попаденията за Легия реализираха Жозуе от дузпа в 45-ата минута и резервата Мачей Росолек в 73-ата. Росолек се разписа секунди след влизането си в игра на мястото на Павел Вжолек.