Чорбаджийски не игра при престижно равенство на Видзев

Дербито от 22-ия кръг на полското първенство между Легия (Варшава) и Видзев (Лодз) завърши без победител - 2:2. Божидар Чорбаджийски отново остана на пейката за гостите и не е играл в официален мач от края на септември. Неговият тим показа характер пред близо 30 000 фенове на Легия и излезе на трето място в класирането, с равен брой точки с Лех (Познан).

Павел Вжолек откри в полза на домакините от Варшава в 18-ата минута след пас на Бартош Капустка. В 70-ата Кристофер Хансен изравни с глава, но много скоро Марек Ханушек прати топката в собствената си врата и Легия отново поведе. Точката на Видзев донесе Бартоломоей Павловски в 83-ата минута. Той шутира от пряк свободен удар, топката се отклони в бранител на Легия и стана неспасяема за Доминик Хладун.

Равенството до голяма степен отказа Легия от желанието да преследва до последно водача в класирането Ракув. Разликата между двата тима вече е 9 точки. Видзев дели третата позиция с Лех, който има и мач по-малко, а челната шестица допълват Погон (Шчечин) и Краковия.