Интересен развой на 25-ия кръг в НБЛ

Отборът на ЦСКА спечели дербито на 25-ия кръг в НБЛ срещу шампионите от Балкан. В същото време пък Черноморец се превърна в едва втория отбор, успявал да победи Рилски спортист, и то в Самоков. Академик Пловдив пък се събуди и записа ключова победа над Ямбол в директната битка за плейофите в първенството. Спартак Плевен разгроми Берое в "Балканстрой", а Шумен триумфира над Черно море в трилър с продължение.

18:00 Ямбол - Академик Пловдив 85:90 (18:10, 23:29, 21:17, 23:34)

Академик Пд си поема глътка въздух след победа над Ямбол

19:00 Балкан - ЦСКА 71:81 (16:27, 15:19, 23:12, 17:23)

Брандън Йънг изстреля ЦСКА до успех в Ботевград

19:00 Черно море - Шумен 101:105 (28:28, 26:22, 20:19, 16:21, 11:15)

19:00 Рилски спортист - Черноморец 72:87 (23:22, 23:25, 11:15, 15:25)

Шок в Самоков! Черноморец нанесе втора загуба на Рилски спортист

19:00 Спартак Плевен - Берое 105:81 (27:26, 23:14, 36:16, 19:25)

Спартак Плевен разби Берое

Водач във временното класиране остава Рилски спортист с баланс от 21-2. Балкан е втори с 16-6, но е плътно следван от третия ЦСКА, който е с 15-8. Четвъртото място е за Черноморец с актив от 14-9, пети е Спартак Плевен с 12-11, а шести е Левски с 12-10. Седмото място е за Берое с 11-12, докато осми и девети са Академик Пловдив и Ямбол с по 7-16.

Снимки: Sportal.bg