Хеттрик за 5 минути върна Ланс в топ 3

Отборът на Ланс се наложи над Клермон като гост с убедителното 4:0 в двубой от 27-ия кръг на Лига 1.

Ланс реши всичко в рамките на 5 минути през първата част. Между 30-ата и 34-тата Лоис Опенда вкара хеттрик, с което изравни рекорда за най-бързи три гола на един играч в мач от френския елит (дело на Мат Мусилу за Лил срещу Истр през април 2005 г.) и предопредели изхода на мача. След половин час игра той получи пас от Анжело Фулжини и вкара от малък ъгъл за 0:1. Малко след това се възползва от много груба грешка на защитник на Клермон и отбеляза с мощен шут второто попадение. Веднага след това Опенда завърши и хеттрика си, след като излезе сам срещу вратаря и се разписа хладнокръвно. Крайното 4:0 за гостите оформи Алекс Клод-Морис, който вкара с удар в долния ляв ъгъл на вратата. До края на мача Клермон се опита поне да вкара почетно попадение, като Матеуш Витеска стреля, а ударът му срещна напречната греда.

Ланс изскочи на трето място в Лига 1 с 54 точки след убедителния успех, докато Клермон остана на 11-а позиция в класирането с 34 пункта.

Снимки: Imago