Ланс изпусна ценни точки срещу Монпелие

Отборите на Монпелие и Ланс не успяха да се победят в среща от 25-ия кръг на Лига 1. Двубоят завърши 1:1, за което повече могат да съжаляват гостите. При победа те щяха да излязат на второ място в класирането преди голямото дерби между Марсилия и Пари Сен Жермен на "Велодром".

Ланс поведе още в 4-ата минута с точен изстрел на Анжело Фулжини. Офанзивният халф получи хитър извеждащ пас от Секо Фофанан и копна топката над Бенжамен Лекомт. До почивката Ланс имаше и други опасни атаки, но в няколко ситуации Лекомт се намеси и попречи на гостите да вкарат втори гол.

Монпелие рядко поглеждаше към вратата на Брис Самба, но успя да изравни в 58-ата минута, когато Жори Шотар центрира от десния фланг, а Фету Мауса наказа лошото подреждане на защитата на Ланс и с глава прати топката в мрежата. В самия край на мача Ланс отбеляза второ попадение, но то беше отменено заради игра с ръка.

Равенството дойде за Монпелие след две поредни победи, които отдалечиха тима от опасната зона. Съставът на Мишел Дер Закарян е 14-и с 27 точки, а в следващия кръг ще посрещне аутсайдера Анже. На ланс предстои домакинство на Лил, но преди това е четвъртфиналът за Купата на Франция срещу Нант.