Саутхамптън изпусна победата на “Олд Трафорд” в мач с три греди и червен картон на Каземиро

Саутхамптън се размина с победата срещу Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”. Срещата завърши 0:0, въпреки че “светците” играха с човек повече от 34-ата минута, когато Каземиро получи червен картон. След почивката Джеймс Уорд-Праус и Кайл Уокър-Питърс удариха гредите зад Де Хеа, а след удар на Бруно Фернандеш стражът на гостите отклони топката в гредата. Уан-Бисака пък изчисти топката от голлинията в началото на втората част.

След този резултат Ман Юнайтед остава на трета позиция, но преднината му пред четвъртия Тотнъм е само две точки. “Светците” пък остават на последно място, въпреки че в последните си четири мача имат две победи и едно равенство.

Саутхамптън стоеше доста добре в първите минути на “Олд Трафорд”. Гостите действаха уверено, въпреки че съперникът им владееше топката доста повече. Те се справиха с първите опити на атаки на домакините, а в 11-ата минута стигнаха и до точен удар. Кайл Уокър-Питърс напредна и отправи изстрел, но топката отиде право в ръцете на Де Хеа.

“Червените дяволи” вдигнаха темпото и Рашфорд получи две възможности в кратък период. Първо Бруно Фернандеш изведе нападателя, той стреля ниско и Базуну отрази. Секунди по-късно вратарят на гостите се намеси отлично, когато Санчо изведе Рашфорд сам срещу него.

Тимът на Рубен Селес обаче се чувстваше доста комфортно и създаваше положения. В 24-ата минута центриране на Перо намери Уолкот на великолепна позиция. Бившият играч на Арсенал стреля с глава, но в обсега на Де Хеа, който направи страхотно спасяване. Отговорът на домакините бе удар на Бруно Фернандеш, който прати топката над вратата. При ответната атака Сулемана бе изведен зад Уан-Бисака и навлезе в наказателното поле, но Варан се намеси отлично и предотврати опасността.

След половин час игра Вегхорст получи шанс да стреля с глава, но не очакваше топката и я парти право във вратаря. Ситуацията на терена се промени в 34-ата минута, когато тимът на Тен Хаг остана с 10 човека. Каземиро влезе много остро в краката на Алкарас. Бразилецът докосна топката, но след това бутоните му отидоха в крака на съперника. Първоначално съдията даде жълт картон, но след разглеждане на ситуацията го смени с червен. Каземиро получи втори червен картон в последните три мача във Висшата лига, в които участва. От отсъденото нарушение Уорд-Праус бе близо до откриване на резултата. Топката се отклони в главата на Рашфорд, заблуди Де Хеа и се запъти опасно към вратата, но мина покрай дясната греда.

Въпреки че остана с човек по-малко, Манчестър Юнайтед бе много близо до гол в 39-ата минута. След центриране от фал на Бруно Фернандеш топката стигна до Варан, но блестяща намеса на Базуну попречи на французина да я прати в мрежата. Последваха претенции за дузпа от страна на “червените дяволи” при две ситуации. Първо това се случи след падане на Фернандеш в наказателното поле, а след това за игра с ръка на Бела-Котчап, но и в двата случая съдията показа, че няма нарушение.

Малко преди почивката Тен Хаг пусна в игра Скот Мактоминей, който трябваше да запълни дупката от изгонването на Каземиро. Той влезе на мястото на Вегхорст, а в началото на втората част бе близо до това да си отбележи автогол. Уокър-Питърс мина покрай Рашфорд и опита да намери съотборник, топката се отклони в Мактоминей и се насочи към вратата, но Уан-Бисака я изби от голлинията. През второто полувреме Саутхамптън пое инициативата и контролираше събитията на терена, а домакините се прибраха.

Капитанът на “светците” Джеймс Уорд-Праус получи нова възможност да стреля от неговия специалитет - пряк свободен удар. В 54-ата минута той отлично насочи топката, но тя се удари в горната греда. Ман Юнайтед също имаше шанс да стигне до гол след великолепно подаване на Антони към Люк Шоу. Бранителят не успя да отигра по най-добрия начин и Уокър-Питърс се намеси и му попречи.

Гостите обаче доминираха през втората част и знаеха, че имат голям шанс, играейки с човек повече. В 64-ата минута Уолкот бе изведен зад защитата и напредваше сам срещу Де Хеа. Бившият играч на Арсенал позволи на Мартинес да го натисне. Той все пак отправи нелош удар, но вратарят на “червените дяволи” бе пласиран отлично и се намеси великолепно. Прекрасен удар на Бруно Фернандеш в 68-ата минута накара Базуну да показва качествата си. Стражът на гостите успя да отклони топката в гредата. При следващата атака Саутхамптън стигна до нова греда. След страхотен удар на Уокър-Питърс топката се удари в дясната греда на Де Хеа.

Тен Хаг освежи атаката на тима си, като пусна Гарначо и Пелистри по двете крила и извади Антони и Санчо, които не се отличиха с нещо. Тези смени позволиха на “червените дяволи” да изнесат играта в предни позиции и да ограничат съперника за известен период. В последната част на двубоя бе по-спокойно и не се стигна до нови добри възможности.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - САУХТАМПТЪН 0:0

Снимки: Imago