Нова издънка на Интер в мач с три дузпи

Интер допусна поредна грешка срещу отбор, който се очаква да победи. Този път "нерадзурите" загубиха с 1:2 гостуването си на борещия се за оцеляване Специя, който записа първа победа над гранда от Милано в историята си. Лаутаро Мартинес пропусна дузпа в 14-ата минута и на няколко пъти бе спрян от Драговски. Резервата Даниел Малдини даде преднина на домакините в 55-ата минута. В последните минути се стигна до нови две дузпи. Първо Ромелу Лукаку изравни от бялата точка в 83-ата минута, а малко след това М'Бала Нзола се разписа и донесе победата на своя тим.

Последните месеци Интер допусна загуби от Емполи, Болоня и сега Специя. Това е една от причините тимът на Симоне Индзаги да е на 15 точки от лидера Наполи. Днешният провал усложнява ситуацията на тима в битката за топ 4, тъй като преследвачите Лацио, Рома и Милан са много близо. За Специя това бе много ценен успех, който ги отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите.

Специя започна добре в първите минути, но постепенно гостите взеха контрола върху случващото се на терена. Драговски се справи с първия удар на Лаутаро Мартинес. Малко по-късно след грешка на домакините Д'Амброзио навлезе в наказателното поле, а Калдара направи опасно влизане в краката му. Последва дълго разглеждане с ВАР и протести от страна на играчите на Специя, но в крайна сметка съдията отсъди дузпа. Драговски отрази удара на Лаутаро от бялата точка и не позволи на "нерадзурите" да поведат в 14-ата минута.

След пропусната възможност Интер имаше сериозно предимство, но не стигаше до добри ситуации пред вратата на съперника. Удар на Лукаку, а изстрел на Мхитарян мина малко над вратата. При една от редките атаки на Специя Агудело проби и стреля от много малък ъгъл. След рикошет топката се удари в горната греда.

Тимът на Симоне Индзаги вдигна темпото към края на полувремето и стигна до някои великолепни възможности да поведе. Барела великолепно изведе Лаутаро Мартинес, който напредна. Аржентинецът бе притесняван от бранител, но бе в много изгодна позиция. Той обаче стреля в централната зона на вратата и Драговски отново отрази удара му. Малко по-късно топката се озова в Гонсенс в наказателното поле. Той се подготви да открие резултата, но не уцели топката. Малко преди почивката и домакините стигнаха до добра възможност, която Шомуродов пропиля.

Леанардо Семпличи направи двойна смяна на почивката и в игра влязоха Даниел Малдини и Албин Екдал. Началото на втората част обаче определено беше за гостите, които нарпави поредица от атаки. Лаутаро Мартинес най-накрая успя да преодолее Драговски, но попадението му не бе признато поради засада на Лукаку в по-ранен етап от атаката.

След като не успяха да се възползват от превъзходството си, "нерадзурите" получиха гол в 55-ата минута. Нзола овладя дълго подаване и пусна към Малдини, а синът на легендата на Милан Паоло Малдини откри резултата. За 21-годишния нападател това е втори гол в Серия А от началото на сезона, като първия беше срещу Милан.

Симоне Индзаги потърси промяна на развитието на мача със смени. В 66-ата минута той направи четири смени наведнъж. Димарко, Чалханоолу, Дърмфрис и Джеко влязоха, а терена напуснаха Барела, Гоненс, Мхитарян и Д'Амброзио. Гостите взеха инициативата и тръгнаха в търсене на изравняване. Изстрел на Чалханоолу мина встрани от вратата, а удар на Лаутаро с глава също не беше достатъчно точен. Брозович също имаше добра възможност, но от воле не намери вратата.

Дензел Дъмфрис се включи много активно и спечели дузпа за Интер. Той бе изритан от влезлия като резерва Салва Ферер в наказателното поле. Лукаку, който бе недоволен, че не изпълни първата дузпа в мача, този път застана зад бялата точка и бе убедителен, изравнявайки резултата. Малко по-късно обаче Демфрис се превърна в антигерой, след като събори Коваленко в наказателното поле и се стигна до третата дузпа в мача. Нзола бе точен и отново даде преднина на Специя.

До края Интер натисна, но в повечето случаи това означаваше центрирания към наказателното поле. Джеко бе близо до изравняване, но Калдара изчисти пред голлинията. След това се стигна до един много неточен удар на Лаутаро от сравнително добра позиция.

СПЕЦИЯ - ИНТЕР 2:1
1:0 - Малдини (55)
1:1 - Лукаку (83-д)
2:1 - Нзола (87-д)

Снимки: Gettyimages