Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Ветеранът Евгений Малкин стигна до клубен рекорд при загуба на Питсбърг от Айлъндърс

Брок Нелсън вкара в продължението и Ню Йорк Айлъндърс спечели с 4:3 срещу Питсбърг Пенгуинс. Така Айлъндърс поведоха с две точки на Пенс в надпреварата за последните две квоти за плейофите в Източната конференция. С четири точки зад осмия Питсбърг са Отава Сенатърс и Флорида Пантърс.

Андерс Лий завърши с два гола за Ню Йорк и Хъдсън Фашинг заби четвъртата шайба. Илия Сорокин, който спаси 33 удара, записа първата си асистенция за сезона при паса за победния гол на Нелсън.

Джейк Генцел, Джейсън Зъкър и Джош Арчибалд вкараха головете за Питсбърг, а ветеранът Евгений Малкин стигна до клубен рекорд. След като бе наказан в началото на мача, руският нападател вече има 1050 минути на пейката и две повече от доскорошния лидер в класацията Кевин Стивънс (1048 минути).

На 11 февруари Малкин влезе в топ 50 на реализаторите в историята на НХЛ. С две асистенции срещу Анахайм Дъга нападателят записа 1200 точки в кариерата си в Лигата.

Руснакът играе в НХЛ от 2006 година и през цялото това време той е бил част от Питсбърг, с който спечели три пъти купа “Стенли”.

Дарнел Нърс бе точен 4:49 минути преди края на редовното време и Едмънтън Ойлърс преодоля два гола дефицит за победа с 3:2 срещу домакина Бостън Брюинс, който до този момент бе в рекордна за сезона серия от десет поредни успеха.

Еван Бушар и Райън Маклеъд също вкараха за Едмънтън, който спечели четири от последните си пет мача. Давид Пастърнак записа гол и асистенция за Брюинс, а последното попадение бе дело на Брад Марчанд.