Вход / Регистрирай се

Девойките ни в топ 10 на щафетата на Световното по биатлон

Девойките ни в топ 10 на щафетата на Световното по биатлон

Щафетата на България за девойки зае десето място на 4 по 6 километра на Световното юношеско първенство по биатлон в Шчучинск (Казахстан).

Валентина Димитрова, Ирина Георгиева, Стефани Йолова и Вяра Чолакова изминаха трасето за 1:20.32.1 часа с една наказателна обиколка и с 13 допълнителни патрона. Така българките завършиха на десета позиция от 16 отбора.

Световната титла завоюва Германия с 1:12.49.3 час с една наказателна обиколка и с 16 допълнителни патрона.

При юношите на 4 по 7.5 км България в състав Благой Тодев, Васил Зашев, Георги Джоргов и Благовест Стоянов се класира на 12-о място с 1:25.38.4 час, с 4 наказателни обиколки и 15 допълнителни патрона.

Тодев предаде на първи пост като лидер в подреждането, но след него останалите влязоха в наказателна обиколка, а Джоргов дори в две. Така България се смъкна в класирането.

Шампион стана квартетът на Новегия с 1:19.05.9 час с 4 наказателни обиколки и 15 допълнителни патрона.

Следвай ни:

Още от Зимни спортове

Виж всички