Фрайбург взе точка срещу Гладбах преди сблъсъка с Ювентус

Тимът на Фрайбург, който прави пореден силен сезон, завърши 0:0 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-рия кръг на Бундеслигата. Така отборът от Южна Германия продължава да е във форма, като няма загуба от седем мача насам. В четвъртък съставът на Кристиан Щрайх гостува на Ювентус в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа.

Борусия игра по-силно през първата част, но след почивката ролите се размениха. Нападателят Роланд Шалай пропусна две добри положения за Фрайбург. В същото време звездата на домакините Маркюс Тюрам имаше отличен шанс за попадение, но пък по-късно в мача спаси тима си от загуба след решаваща намеса в отбрана.

В последните няколко минути Гладбах беше с човек по-малко след два жълти картона на Рами Бенсебаини в рамките на секунди. Защитникът първо разкара топката, а после оспори решението на съдията да го предупреди официално, заради което отново беше декориран в жълто.