Бостън Брюинс стана отборът, достигнал най-бързо до 100 точки в историята на НХЛ

Бостън Брюинс стана отборът, който достига най-бързо до 100 точки в цялата над стогодишна история на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Тази нощ "мечоците" надиграха със 7:1 гостуващия Бъфало Сейбърс, за да запишат деветата си поредна и общо 48-ма победа през сезона в изиграни едва 61 мача. С успеха те прибавиха нови две точки към актива си и вече имат 101.

До момента най-бързо до стоте точки бе достигал съставът на Монреал Канейдиънс, който през сезон 1976/77 прави това в 62 мача. Бостън (сезон 1971/72), Тампа Бей (сезон 2018/19) и Монреал (сезон 1977/78) пък постигат по 100 точки в 63 мача.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Головете за победата на Бостън вкараха Дмитри Орлов, Якуб Лауко на два пъти, Павел Заха, Давид Пастърнак, Патрис Бержерон и Конър Клифтън, докато за Бъфало се разписа Кейси Мителщад, като всички голове в мача паднаха след средата на втората третина, а шест от осемте попадения бяха вкарани в заключителните 12 игрови минути.

В друг мач от тази нощ Отава Сенатърс постигна победа с 5:3 при гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс. "Сенаторите" изоставаха с 0:1 след първия период и с 2:3 след втория, но с попадения на Дерик Брасар, Клод Жиру и Тим Щюцле осъществиха обрат, за да запишат четвъртата си поредна победа и да се доближат само на четири точки от зоната на плейофите.

Другите два гола за Отава бяха дело отново на Браса и на Шейн Пинто. За Рейнджърс точни бяха Крис Крейдър, Джейкъб Труба и Владимир Тарасенко.

В Западната конференция Минесота Уайлд постигна трета поредна победа след успех с 2:1 над Ванкувър Канъкс.

Кирил Капризов изведе гостите от Минесота напред в резултата след само 44 секунди игра, но Брок Бузер възстанови равенството четвърт час след началото на срещата.

Отново Капризов вкара оказалото се победно попадение за "дивите" в третата минута на втория период. С голяма заслуга за победата на Минесота бе и вратарят-ветеран Марк-Андре Флюри, който спаси 21 удара. Неговият колега Тачър Демко отрази 34 шайби.