Дарио Бенедето се развихри и донесе купа на Бока

Бока Хуниорс спечели Суперкупата на страната. Аржентинският гранд прегази с 3:0 Патронато в едно изключително шоу от нападателя на "сините" Дарио Бенедето, който заби хеттрик в мрежата на Сезар Салва.

Двубоят се разви изцяло под диктовката на Бока, като след само 19 минути игра Вила Кано бе изведен очи в очи със Сезар Салва, но опитния вратар се справи. Малко по-късно Лука Лангони също не успя да преодолее стража.

Логичното се случи в 42-ата минута, когато Дарио Бенедето откри резултата след точен изстрел от точката на дузпата.

Любимецът на феновете продължи с наказателната си акция, като в 52-ата минута с глава заби втория си гол във финала.

Десет минути по-късно Дарио Бенедето оформи своя хеттрик, след като засече перфектен пас от колумбийския краен бранител Франк Фабра.

По този начин Бока Хуниорс прибави своето поредно отличие във витрината си.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"