Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Стефан Велков с цял мач при загуба от ФК Копенхаген

Бившият футболист на Славия Стефан Велков беше титуляр за Вейле при загубата с 0:2 от ФК Копенхаген в първи мач от 1/4-финалите за Купата на Дания. Българинът си партнираше в защитата с Раул Албентоса, който през сезон 2019/20 носеше екипа на ЦСКА - София.

ФК Копенхаген имаше тотално надмощие в мача, но пропусна доста положения преди почивката. Чак в 68-ата минута Мохамед Дарами даде преднина на домакините след пас на Денис Вавро. Второто попадения вкара шведският национал Виктор Клаесон дълбоко в добавеното време.

ФК Копенхаген е фаворит преди реванша, а близо до полуфиналите на турнира е и Нордселанд след победата с 3:0 над Орхус Фремад. Другите два тима, които ще продължат надпреварата за трофея, ще бъдат излъчени от двойките Олборг - Виборг и Сьонерюск - Силкеборг

За Вейле целта до края на сезона ще е да се завърне в Суперлигата. След 19 изиграни срещи в Първа дивизия отборът на Стефан Велков е начело в класирането с аванс от 4 точки пред втория Хвидовре.