Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Фиорентина спря неприятната серия с убедителна победа като гост

Фиорентина победи убедително като гост Верона с 3:0 в мач от 24-тия кръг от италианската серия “А”. Попаденията за “виолетовите” отбелязаха Антонин Барак (12’), Артур Кабрал (38’) и Кристиано Бираги (89’).

Фиорентина реши всичко още през първото полувреме. В 12-ата минута Жонатан Иконе проби чудесно отдясно и подаде на Антонин Барак, който заби безпощадно с десния крак за 0:1. Чехът не се зарадва на попадението си, след като доскоро играеше именно за Верона. В 38-ата минута дойде и второто попадение за Фиорентина. Роландо Мандрагора центрира от корнер и Артър Кабрал засече за 0:2, като това бе  петото му попадение в последните 4 мача за тима.

Верона опита да се върне в срещата, но стигна само до една греда на резервата Адолфо Гаич в 88-ата минута. В последните секунди на срещата невероятен гол отбеляза Кристиано Бираги от Фиорентина. Той прехвърли вратаря на домакините Лоренцо Монтипо с изключителен далечен шут от пряк свободен удар, който бе от собствената му половина, като оформи крайното 0:3.

Така Фиорентина прекрати неприятната си серия от шест поредни мача без победа и се изкачи на 12-а позиция. Верона пък записа втора последователна загуба и остава в зоната на изпадащите с 17 пункта.

Снимки: Imago