ЦСКА измъкна голямото дерби с Хебър и се върна начело в Efbet Супер Волей

Отборът на ЦСКА се върна начело във временното класиране на първенството в Efbet Супер Волей.

Момчетата на Александър Попов надделяха много трудно и драматично у дома над шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 17:25, 15:12) в голямото дерби на 17-ия кръг в шампионата, играно тази вечер в зала "Васил Симов".

Така "червените" са отново на първото място в класирането с 14 победи, 3 загуби и 40 точки.

В следващия 18-ия кръг ЦСКА гостува на "вечния" съперник Левски. Дербито е следващия понеделник (6 март) от 18,00 часа.

Хебър пък остава 4-и с 35 точки след 11 победи и 6 загуби, колкото имат и 5-ият Дея спорт (Бургас) и 6-ият Берое 2016 (Стара Загора), но съответно с 34 и 33 точки.

В 18-ия кръг пък шампионите са домакини на Добруджа 07 (Добрич). Тази среща е в събота (4 март) от 18,00 часа.

Италианският диагонал Джулио Саби бе записан в стартовия състав, но получи контузия по време на загрявката и по препоръка на медицинския щаб не взе участие в срещата.

Двата тима стартираха равностойно в първия гейм до 5:5, след което ЦСКА успя да дръпне с 12:9. Последва изравняване от страна на Хебър, след което дори дръпнаха с 15:13 и 18:16. "Червените" обаче успяха да излязат от ситуацията, разбивайки посрещането на Хебър, а серия от асове и атаки на Димитър Димитров реши гейма - 25:21 и 1:0 за ЦСКА.

Шампионите от Хебър се мобилизираха във втория гейм, като поведоха с 5:3. "Тигрите" запазиха преднината си до 11:9, след което домакините от ЦСКА влязоха в серия и обърнаха в своя полза. "Червените" останаха стабилни, въпреки напора на шампионите. След 15-ата точка двата тима се догонваха, като при 19:18 старши треньорът на Хебър Камило Плачи предприе двойна смяна и на полето се появиха Добромир Димитров и Пламен Шекерджиев. Тя обаче не даде своя резултат и ЦСКА изравни. В края Хебър стигна дори до геймбол при 24:22, след което спечели и гейма с 25:23.

ЦСКА тръгна ударно в третия гейм, повеждайки с 4:0. "Червените" обаче не успяха да удържат темпото, позволявайки на Хебър да намали. Армейците отново успяха да направят хубава преднина, която се запази в следващите минути. Димитър Димитров отново беше главно действащо лице, като реализира два поредни аса. Домакините съумяха да запазят предимството си и да спечелят гейма с 25:20.

И в четвъртата част Хебър и ЦСКА тръгнаха равностойно, но постепенно "тигрите" се откъснаха. Играчите на Сашо Попов допуснаха повече непредизвикани грешки и това допълнително усложни ситуацията за тях. Александър Попов направи няколко смени в състава си, докато шампионите бяха пълен хегемон на терена. Така срещата влезе в тайбрек след убедително 25:17 за Хебър.

В решителния пети гейм като разпределител на ЦСКА започна Делчо Раев, а "червените" тръгнаха силно и поведе с 6:3. "Червените" продължиха да натиснат в атака, което накара треньорът на Хебър Камило Плачи да предприеме смени. ЦСКА обаче успя да задържи преднината си и стигна до мачбол при 14:11, след което спечели тайбрека с 15:12 за крайното 3:2.

Над всички за ЦСКА за пореден път бе диагоналът Димитър Димитров със страхотните 32 точки (5 аса!, 4 блока и 46% успеваемост в атака - +16) и напълно заслужено бе обявен за Най-полезен играч (MVP) на мача.

Тодор Костов и Александър Симеонов добавиха още 11 и 10 точки за успеха.

За шампионите Тодор Алексиев (1 блок, 1 ас, 53% успеваемост в атака и 33% позитивно посрещане - +11) и Якопо Масари (1 блок, 1 ас, 46% успеваемост в атака и 56% позитивно посрещане - -2) реализираха 20 и 18 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

ЦСКА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 17:25, 15:12)

ЦСКА: Владимир Станков 3, Димитър Димитров 32, Александър Симеонов 10, Симеон Александров 1, Иван Михал 9, Тодор Костов 11 - Добромир Иванов-либеро (Християн Великов 3, Методи Ананиев 1, Иван Чолев 2, Делчо Раев 1)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

ХЕБЪР: Александър Туш 2, Джулио Саби, Якопо Масари 18, Тодор Алексиев 20, Виктор Йосифов 8, Николай Николов 11 - Теодор Салпаров-либеро (Трифон Лапков 12, Добромир Димитров, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 1)

Старши треньор:КАМИЛО ПЛАЧИ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Startphoto