Фрайбург и Леверкузен не се победиха

Фрайбург и Леверкузен завършиха 1:1 в мач от 22-рия кръг на Бундеслигата. Точен за домакините бе Винченцо Грифо (29’), a Сердар Азмун изравни за “aспирините“ (67‘).

В 29-ата минута домакините откриха резултата. Винченцо Грифо изпълни отлично пряк свободен удар и направи безпомощен стража на “аспирините“ Лукас Храдецки за 1:0.

През втората част гостите се активизираха и логично изравниха. В 67-ата минута Митчъл Бакър центрира чудесно и Сердар Азмун отбеляза след страхотно воле с десния крак за 1:1. В последните минути Патрик Шик удари греда и пропусна да донесе пълен обрат за “aспирините“.

С равенството Фрайбург остава на пета позиция в класирането с 41 точки и пропусна да се изкачи нагоре. Леверкузен пък запази 11-о място в таблицата.

Снимки: Gettyimages