Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Олимпийският шампион Арманд Дуплантис постави нов феноменален световен рекорд на овчарски скок

Олимпийският шампион от Токио 2020 Арманд Дуплантис (Швеция) подобри собствения си световен рекорд на овчарския скок на турнира по лека атлетика в зала във френския град Клемон-Феран.

Атлет №1 в света и в Европа за 2022-а година постигна 6.22 метра, коригирайки предишното си постижение с един сантиметър и записа шести световен рекорд в кариерата си.

Шведът започна с успешни опити на 5.71 и 5.81, след което преодоля 5.91 във втория скок.

23-годишният олимпийски и световен шампион отново нямаше проблеми на 6.01 с първия опит. Тогава той поиска височина от 6.22, която преодоля от третия път.

Така Арманд Дуплантис вече има точно 60 скока над 6 метра.

Първият, който го поздрави, беше бившият световен рекордьор в дисциплината и олимпийски шампион от Лондон 2012 Рено Лавийени (Франция), който е организатор на турнира.

Дуплантис постави предишния рекорд по пътя си към спечелването на златото на Световното първенство в Юджийн (САЩ) през юли миналата година.

Къртис Маршал (Австралия) остана втори в състезанието с 5.91 метра и личен рекорд, а Мено Флоон (Нидерландия) зае третото място също с 5.91.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"