Сасуоло спря възхода на Лече

Сасуоло постигна щастлива победа при гостуването си на Лече. Тимът на Алесио Диониси се наложи с 1:0 на "Виа дел Маре", а гола вкара Кристиан Торствед след удар с глава. Лече пропусна доста положения и не можа да запише четвърти пореден мач без загуба. По този начин двата отбора се изравниха в класирането с по 27 точки.

Преди почивката Сасуоло контраатакуваше опасно и Недим Байрами имаше възможност да открие резултата в 18-ата минута, но стреля слабо и Владимиро Фалконе спаси. Малко по-късно пропуск направи и защитникът Руан Нето. Лече действаше прекалено статично и през първите 45 минути нито веднъж не застраши Андреа Консили.

През второто полувреме Лече притисна гостите, но нападателите в жълто-червено така и не съумяха да нанесат точен изстрел. Стигна се до 65-ата минута, когато Доменико Берарди центрира от корнер, а Торствед се извиси в наказателното поле и заби топката във вратата на домакините. Малко преди края Габриел Стрефеца можеше да изравни, но от удобна позиция шутира в аут.

В следващия кръг Лече ще гостува на набралия скорост Интер, а Сасуоло ще посрещне последния в класирането Кремонезе.

Снимки: Gettyimages