Наполи дръпна с 18 точки на върха след седма поредна победа

Отборът на Сасуоло не успя да поднесе нова сензация и отстъпи с 0:2 при домакинството си на хегемона този сезон Наполи в среща между двата тима от програмата на 23-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете паднаха още преди почивката и бяха дело на Хвича Кварацхелия (27') и Виктор Осимен (33').

След победата възпитаниците на Лучано Спалети са все по близо до “скудетото” и имат цели 18 точки преднина на върха в италианския шампионат. Сасуоло пък продължава да дава всичко по силите си, за да задържи елитния си статут и в момента е на 7 точки над “опасната зона”.

Неаполитанците започнаха силно срещата и само 12 минути след началото поведоха в резултата. Хвича Кварацхелия се измъкна зад съперниците и стреля прецизно от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл.

В 33-ата минута Виктор Осимен удвои преднината на гостите. Нигерийският нападател овладя силно подаване в наказателното поле, освободи се от пазачите си и прониза за втори път вратата пазена от Андреа Консили.

В края на първото полувреме Арманд Лориент от домакините вкара топката в мрежата на Наполи, но след като реферът Андреа Коломбо преразгледа ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено заради засада.

През второто полувреме мачът бе двуостър и двата отбора можеха да се разпишат. Пропуски направиха за Наполи голмайсторът Осимен, а за Сасуоло сред най-дейните бе Недин Байрами.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В добавеното време на мача Джовани Симеоне вкара трети гол в мрежата на Сасуоло, но след намеса VAR попадението бе отменено заради засада.

Победата бе седма поредна за неаполитанците, докато поражението прекъсна впечатляващата серия на Сасуоло от 4 последователни мача без загуба.