Лил нанесе трета поредна загуба на Брест

Брест продължава да се намира в близост до зоната на изпадащите в Лига 1, след като допусна трето поредно поражение. Тимът на Ерик Рой отстъпи с 1:2 при визитата си на Лил, въпреки че поведе в резултата. "Песовете" обаче направиха обрат и заемат 5-о място в подреждането с актив от 44 точки.

Автогол на Тиаго Джало в 8-ата минута обърка плановете на Лил. В средата на първото полувреме гредата помогна на Брест след мощен шут на Джонатан Дейвид. Стражът на гостите Марко Бизот имаше няколко важни намеси, които дълго време запазиха резултата. В 60-ата минута Бафоде Диаките се извиси в наказателното поле след центриране от корнер и се разписа за 1:1.

Бизот продължи да е основната причина Брест да се задържа в двубоя, но в 80-ата минута негова груба грешка беше наказана от Александро Рибейро. Стражът на гостите излезе неразчетено за една висока топка и позволи на Рибейро да донесе победата на Лил.