Монако продължава на високо темпо

Монако записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:1 гостуването си на Брест. Тимът на Филип Клеман се изкачи на второ място и изостава на седем точки от лидера ПСЖ, срещу който спечели преди седмица. Втората поредна загуба на Брест ги остави на точка над зоната на изпадащите.

Домакините можеха да поведат в осмата минута на Жереми Льо Дуарон направи голям пропуск. През първото полувреме Монако създаде малко в предни позиции, но успя да поведе в 39-ата минута. Головин получи топката от Бен Йедер и откри резултата.

Брест търсеше изравняване след почивката, но топката отново се озова в мрежата на Бизо. Вратарят имаше късмет, тъй като попадението на Емболо не беше зачетено поради засада. Друга резерва обаче се разписа. Мирон Боаду удвои преднината на гостите три минути по-късно. Дуарон отбеляза почетно попадение за Брест в 86-ата минута, но Монако удължи серията си без загуба в първенството на девет поредни мача.

Лориен прекъсна серията си от четири поредни мача без успех във всички турнири, след като спечели с 3:0 домакинството си на Аячо и се върна в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите. Рен пък победи Клермон с 2:0 и се доближи до топ 4. Монпелие измъкна успех с 1:0 при гостуването си на Троа с гол в последната минута.