Бетис направи обрат от 0:2 в мач с 4 дузпи

Бетис постигна трета поредна победа в Ла Лига, след като обърна от 0:2 до 3:2 аутсайдера Елче. Севилци получиха два гола още до 9-ата минута при визитата си на "Мартинес Валеро", но през второто полувреме показаха истинските си възможности и си тръгнаха с ценни три точки, които ги задържаха на 5-ото място в класирането, само на точка зад четвъртия Атлетико Мадрид.

Головете за "вердибланкос" отбелязаха Борха Иглесиас от дузпа, Хуан Миранда и Вилиан Жозе също от дузпа. При 2:2 Борха Иглесиас пропусна една от общо трите дузпи за гостите, а Елче завърши двубоя с 9 човека, след като червени картони получиха Лисандро Магаян в 57-ата минута и Енцо Роко в добавеното време.

Фидел откри за Елче още в 7-ата минута от дузпа, а в 9-ата Лукас Бойе изненада ветерана Клаудио Браво с плътен удар от границата на наказателното поле. Лошото начало сериозно смути гостите и до почивката те не успяха да отговорят на предизвикателството, но през втората част ситуацията на терена коренно се промени.

В 57-ата минута Магаян получи директен червен картон след намесата на ВАР и остави Елче в намален състав. Само няколко минути по-късно Борха Иглесиас върна надеждите на Бетис с попадение от дузпа. След още три минути Миранда центрира от левия фланг, никой от футболистите в наказателното поле не докосна топката и тя се спря в мрежата на домакините за 2:2.

Истинската драма настъпи в добавеното време на срещата. След удар на Вилиан Жозе защитникът на Елче Енцо Роко спря топката с ръка в наказателното поле. Това означаваше дузпа и червен картон. С отговорността да стреля от бялата точка се нагърби Вилиан Жозе, който хладнокръвно донесе победата на Бетис.