Куп пропуски накараха Бетис да се мъчи до самия край

Бетис надви Валядолид като домакин с 2:1 в среща от 22-рия кръг на Ла Лига и си гарантира мястото в топ 5 и след този кръг. Мачът на “Бенито Вийямарин” предостави на зрителите множество положения и трите гола бяха малко на фона на показаното от двата тима, което включваше общо четири греди.

Хуанми изведе “вердибланкос” напред след само две минути игра, възползвайки се от изключително подаване на Серхио Каналес.

В 8-ата Каналес нямаше късмет, защото успя да пресече опита на вратаря Жорди Масип да изрита топката напред. От последвашия рикошет кълбото се изтърколи до гредата, но след това не премина голлинията.

След силното начало Бетис беше “хванат” на контраатака в 30-ата минута и новият нападател на Валядолид Кайл Ларин беше точен за 1:1, реализирайки третия си гол в четири мача за отбора.

В добавеното време на първата част съдията Антонио Матеус Лаос отсъди дузпа за Бетис, която беше оспорена от съперника. Каналес я превърна в попадение за 2:1.

И все пак Бетис продължи да води играта, но пък в 64-ата Мончу от гостите удари греда от фал.

Малко след това - в 70-ата, страничният стълб спаси гостите на два пъти в рамките на секунди, но се стигна и до инцидент с вратаря Жорди Масип. Бившият страж на Барселона беше ударен от устремилия се към топката Айосе Перес, което доведе до оказването на медицинска помощ за няколко минути, последвано от смяна.

До края играчите на Мануел Пелегрини създадоха още няколко положения, но пък и техният вратар Клаудио Браво направи още едно отлично спасяване, с което запази трите точки.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"