Еспаньол стигна до ценна победа в края

Еспаньол спечели с 1:0 гостуването си на последния Елче и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите. Единственото попадение падна в 92-ата минута, когато Дардер се разписа. Домакините играха с човек по-малко от 81-ата минута, когато Хосе Анхел Кармона получи втори жълт картон. Успехът намали напрежението около клуба от Каталуня, който бе спечелил една точка в предишните си три мача.

Двата отбора търсеха гола от началото, което доведе до положения и пред двете врати. Добри спасявания на Бадия и Пачеко или неточни удари запазиха нулевото равенство. Най-чистото положение през първата част бе удар на Денис Суарес, който Роко изби от голлинията. Попадение на Дардар пък не бе зачетено поради засада.

Второто полувреме започна както първото - с положения и спасявания на двамата вратари. Червеният картон на Кармона усложни ситуацията на домакините, а феновете им си тръгнаха разочаровани след болезнен гол в самия край. Дардер получи топката пред наказателното поле, намери позиция за изстрел и с много хубав удар донесе победата на Еспаньол.