Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Майнц 05 върна Борусия (М) в реалността

Преди седмица Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:2 шампиона Байерн (Мюнхен), но днес претърпя тежка загуба с 0:4 при гостуването си на Майнц 05 в първия мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и не успя да се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Жае-Сун Лий, Маркус Ингвартсен, Людовик Айорк и Нелсон Вайпер отбелязаха попаденията за домакините. Отборът на Бо Свенсон заема 7-о място в класирането с 32 точки, а Борусия е на 9-а позиция с 29.

Домакините заложиха на контраатаки и тази тактика им донесе успех. Те владееха топката почти двойно по-малко от противника си, но бяха максимално ефективни пред вратата си Робин Центнер. Резултата откри Жае-Сун Лий в 25-ата минута с глава. Южнокорейският халф засече центриране от десния фланг на Дани да Коща и прати топката в мрежата за 1:0. Малко по-късно стражът на Борусия Йонас Омлин се контузи и беше заменен от Тобиас Зипел.

В 49-ата минута Зипел спаси удар на Людовик Айорк, но при добавката Ингвартсен не сбърка. Последва период на доминация на гостите, които обаче не съумяха да стигнат до гол. Интригата окончателно изчезна в 72-ата, когато Жае-Сун Лий намери Айорк и той отблизо не остави шансове на Зипел.

В заключителните секунди на срещата резервата Нелсон Вайпер се възползва от добро центриране Аарон Мартин и с глава оформи крайното 4:0.

В следващия кръг Майнц ще посрещне Хофенхайм, а Борусия ще е домакин на Фрайбург.

Снимки: Gettyimages