Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Майнц 05 се възползва от слабостите на Леверкузен

Байер (Леверкузен) изпраща лоша седмица, в която допусна две домакински загуби с по 2:3. След като в четвъртък отстъпиха на Монако в Лига Европа, днес "аспирините" бяха победени със същия резултат и от Майнц 05 в Бундеслигата. По този начин отборът на Чаби Алонсо се смъкна на 10-о място в класирането за сметка именно на Майнц.

Двубоят се разви зле за домакините от самото начало. В средата на първото полувреме те получиха дузпа за нарушение на Антон Стах, но Едмонд Тапсоба стреля слабо и Фин Дамен отрази удара му. Само няколко минути по-късно Антони Каси се оказа непокрит в наказателното поле и провря топката под плонжа на Лукас Храдецки за 0:1.

Отговорът на Байер дойде в 32-ата минута. Надим Амири получи перфектен пас от Сардар Азмун, завъртя се и технично изравни. В добавеното време на първата част обаче Леандро Барейро отново даде аванс на Майнц. Националът на Люлсембург беше точен след асистенция на Жае-Сун Лий. Няколко секунди след това реферът Роберт Шрьодер даде дузпа за гостите, но след това я отмени заради нарушение на Щефан Бел преди да се стигне до ситуацията в наказателното поле на Байер.

След почивката в игра за "аспирините" се появиха Джереми Фримпонг, Пиеро Инкапие, Флориан Виртц и Патрик Шик. Чешкият нападател се нуждаеше само от три минути на терена, за да вкара за 2:2. Голът стана след голямо разбъркване, при което топката два пъти срещна гредата, преди Шик да я прати в мрежата.

Домакините се надяваха на пълен обрат, но се случи нещо съвсем различно. В 81-ата минута Амин Адли повали Силван Видмер в наказателното поле и получи директен червен картон, а Маркус Ингвартсен реализира отсъдената дузпа и със седмия си гол през сезона донесе победата на Майнц 05.

Снимки: Gettyimages