Сари обясни защо Имобиле вкара два гола срещу Салернитана

Наставникът на Лацио Маурицио Сари е убеден, че голът на Чиро Имобиле за успеха с 1:0 над ЧФР Клуж в Лигата на конференциите е вдъхнал увереност на нападателя да отбележи и двете попадения за победата с 2:0 над Салернитана, с което той прекрати головата си суша в първенството, продължила месец и половина.

Имобиле донесе успех на Лацио и изпревари още един велик голмайстор

Чиро вкара два гола, защото се разписа и в четвъртък. Такива са нападателите - те живеят за головете и ако няколко седмици не отбележат гол, те се депресират, но когато вкарат, се надъхват. От тренировките през последните няколко дни усещанията бяха, че Имобиле се подобряваше физически. Мачът в четвъртък му даде психически тласък. Сега трябва да извлечем най-доброто от него без да рискуваме, като той се нуждае от постоянство в тренировките, за да направи силен край на сезона”, коментира Сари след днешния двубой.

Снимки: Gettyimages