Ранен червен картон не спря Лацио

Лацио успя да спечели с 1:0 домакинството си на Клуж, въпреки че игра голяма част от мача с човек по-малко. Срещата в Рим бе първи двубой от плейофната фаза на Лигата на конференциите.

Сергей Милинкович-Савич можеше да открие резултата в началото, но ударът му бе отразен от вратаря. В 15-ата минута "орлите" останаха с човек по-малко след според червен картон. Патрич бе изгонен, след като повали Красники пред наказателното поле.

Въпреки това развитие Лацио продължи да търси гола и успя да поведе в добавеното време на първата част. След центриране на Фелипе Андерсон Чиро Имобиле се разписа след удар от воле от малък ъгъл. Това бе първо попадение за голмайстора от 4 януари.

След почивката Манеа стреля с глава покрай вратата при една от ситуациите за Клуж, а Милинкович-Савич стреля право във вратаря. Удар с глава на Весино пък бе изчистен от голлинията. През второто полувреме не си личеше, че Лацио е с човек по-малко и румънците не се възползваха от численото си преимущество.

Снимки: Imago