Имобиле донесе успех на Лацио и изпревари още един велик голмайстор

Лацио записа успех с 2:0 при гостуването си на Салернитана от 23-тия кръг на Серия "А". В герой за “орлите” се превърна капитанът Чиро Имобиле, който отбеляза и двата гола в мача, който беше дебют за Пауло Соуза начело на “морските кончета”.

Римляните бяха по-опасният тим преди почивката, но не успяха да стигнат до гол. Това се промени в 60-ата минута, когато Имобиле се възползва от асистенция на Адам Марушич и откри резултата. Така нападателят прекъсна серията си от пет шампионатни мача без попадение. В 66-ата минута именно Имобиле беше повален от противниковия вратар Луиджи Сепе в наказателното поле. След проверка с ВАР Росарио Абисо посочи бялата точка. Оттам италианският национал отбеляза своя гол номер 191 в Серия "А", с което изпревари легендата Курт Хамрин и вече е осми във вечната голмайсторска ранглиста на първенството. В 88-ата минута гостите получиха втора дузпа след нарушение на Дилан Брон срещу резервата Матео Канчелиери, който влезе на мястото на Имобиле. Защитникът получи жълт картон, но заради протестите си беше изгонен с втори такъв. Луис Алберто обаче пропусна да направи победата по-убедителна, тъй като Сепе отрази неговата дузпа.

Така Лацио се изкачи на четвъртото място в класирането с актив от 42 точки, докато Салернитана остана на 16-ата позиция с 21 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages