Ювентус запази перфектната си серия срещу Специя

Отборът на Ювентус записа успех с 2:0 като гост на Специя в двубой от 23-тия кръг на Серия "А". Мойс Кийн (32') и Анхел Ди Мария (66') вкараха двете попадения. Така “Старата госпожа” е спечелила и шестте си мача срещу този съперник в италианския елит.

Масимилиано Алегри предприе цели шест промени в стартовия си състав след ремито 1:1 с Нант в Лига Европа. На вратата застана Матия Перин вместо Войчех Шчесни, а в защита липсваха Матия Де Шилио и наказаният Бремер, но там беше Даниеле Ругани. В халфовата линия титуляри бяха Хуан Куадрадо и Филип Костич, но не и Николо Фаджоли. Федерико Киеза беше извън групата, а Ди Мария стартира на пейката, така че партньор на Душан Влахович в атака този път беше Мойс Кийн. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1 с Елдор Шомуродов като централен нападател.

Не беше изминала и половин минута, когато Мануел Локатели си изкара жълт картон, заради който ще пропусне градското дерби с Торино. Първото голово положение беше за "орлетата" и дойде в 10-ата минута, когато Перин улови удар на Даниеле Верде. В 17-ата минута Влахович прати топката в мрежата, но беше в очевидна засада. В 24-тата минута Димитриос Николау изби шут на Локатели в корнер. Веднага след това вратарят на домакините Бартломей Драговски беше заменен от Федерико Маркети заради мускулна травма. При изпълнението на корнера Данило стреля с глава, но го направи неточно. В 32-рата минута Кийн засече центриране на Костич и успя да открие резултата. Шомуродов веднага отговори с удар с глава, но прати топката над вратата. В 40-ата минута нападателят отново стреля с глава, а Емануел Джеси се размина с топката, която беше уловена от Перин. Три минути по-късно Верде центрира опасно, но Джеси отново не успя да играе с топката.

Втората част започна с удар на Кийн с глава, който обаче не намери целта. В 56-ата минута Ди Мария се появи на терена и десет по-късно удвои аванса на гостите с далечен шут по земя. Малко след това аржентинецът направи нов опит да се разпише, но този път не сполучи. В 72-рата минута Перин успя да спаси шут на Джеси. Последва изстрел на Костич, който се оказа пропуск. В 83-тата минута Николау стреля с глава от корнер, но стражът отрази удара му. Малко по-късно Влахович отправи шут, който мина покрай вратата. В 87-ата минута Матия Калдара опита удар с глава, който не беше проблем за Перин. В последните секунди Ди Мария стреля встрани от вратата и така резултатът остана непроменен.

С този успех Ювентус се изкачи на седмото място в класирането с актив от 32 точки, а Специя остава на 17-ата позиция точно над зоната на изпадащите с 19 пункта.

СПЕЦИЯ - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Кийн (32')

0:2 Ди Мария (66')

Специя: Драговски, Ампаду, Амиан, Николау, Джеси, Бурабия, Екдал, Агудело, Реца, Верде, Шомуродов

Ювентус: Перин, Данило, Ругани, Сандро, Куадрадо, Локатели, Паредес, Рабио, Костич, Влахович, Кийн

Снимки: Imago