Треньорът на Аталанта: Топ отборите не правят като нас

Наставникът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини разкритикува своя отбор след изненадващата загуба с 1:2 от Лече. Най-недоволен той беше от първия допуснат гол, който дойде още в четвъртата минута.

Лече отново шокира Аталанта

“Имахме много положения и натискахме силно, но всичко се обърка. Изглежда, че винаги получаваме ранни голове и ако продължава да се случва, очевидно това е нашата слабост. Топ отборите не допускат това да се случва редовно, а ние не можем винаги да правим обрати. Обикновено не страдаме при корнери, но днес ни вкараха с глава от такъв. В подобни мачове обикновено зависи как ще ги започнем. Понякога сами си създаваме твърде много проблеми, а Лече е отбор, който знае как да неутрализира атаките ни много добре, особено ако поведат в резултата. Следващия ни мач с Милан? По-трудно е да играеш срещу Милан, отколкото срещу Лече, но както казах, зависи и от това как ще започне двубоят. Твърде често допускаме голове в първите пет минути, което е лош знак”, коментира Гасперини след мача.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!