Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Майорка с пета поредна домакинска победа

Майорка продължи победната си серия на собствения си стадион. Тимът на Хавиер Агире записа пета поредна домакинска победа в Ла Лига, след като спечели с 4:2 срещу Виляреал. “Жълтата подводница” записа четвърта поредна загуба в първенството. С този успех Майорка се изравни по точки с днешния си съперник.

Домакините поведоха след грешка на Пепе Рейна. Вратарят на Виляреал получи трудна топка от Раул Албиол и не успя да се справи по най-добрия начин с изчистването, като я прати на крака на Муричи, който намери Кадевере, за когото не бе проблем да я прати в мрежата. Секунди след попадението Ману Тригерос бе изгонен и отбора на Кике Сетиен остана с 10 човека. Играчът на гостите получи червен картон, след като удари в лицето Дани Родригес.

Въпреки това развитие Виляреал стигна до изравняване две минути преди края на първото полувреме. Хосе Моралес се възползва от грешка на Раийо, напредна и преодоля Райкович. Този резултат обаче се запази много кратко, тъй като в 45-ата минута тимът на Агире отново поведе. След центриране на Мафео Дани Родригес се разписа след удар с глава.

След почивката “Жълтата подводница” продължи да се държи достойно, въпреки че играеше с човек по-малко. Пресата на гостите доведе до грешка в опасна зона, Пино изведе Чъкуезе и резултатът стана 2:2. Численото преимущество обаче се отразяваше. Попадение на Кадевере в 53-ата минута не бе зачетено поради засада, но малко по-късно Майорка си върна преднината. След ъглов удар Дани Родригес отбеляза втори гол с глава. Домакините стигнаха до четвърти гол в 63-ата минута, когато и Муричи се разписа. Домакините намалиха темпото, след като взеха аванс от два гола, но и двата отбора имаха още възможности за гол до края.

Снимки: Imago