РБ Лайпциг се разправи с Волфсбург като гост и се върна на победния път

РБ Лайпциг победи с убедителното 3:0 като гост Волфсбург в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “биковете” отбелязаха Емил Форшберг (14’), Конрад Лаймер (85’) и Доминик Собослай (90’)

Гостите от Лайпциг успяха да нанесат своя удар  през първата част. В 14-тата минута Волфсбург загуби топката пред наказателното си поле и Емил Форшберг реалира с хубав далечен удар с десния крак за 0:1. Пет минути преди края на първото полувреме РБ Лайпциг пропусна да удвои аванса си. Доминик Собослай стреля опасно от пряк свободен удар, но нацели страничната греда на Коен Кастеелс.

През втората част опасен удар на Андре Силва в 58-ата минута бе блокиран. Десет минути по-късно звездата на РБ Лайпциг Кристофър Нкунку се завърна след дълга контузия на терена, като замени именно португалеца. Точно френският нападател даде добра асистенция, като подаде отлична топка на Конрад Лаймер, който без проблеми отбеляза за 0:2 пет минути преди края на редовното време. Крайното 0:3 оформи Доминик Собослай в продължението на мача. Той направи двойно подаване с Ксавер Шлагер и без проблеми преодоля Кастеелс след удар с десния крак.

С победата си РБ Лайпциг се върна на победния път след два мача без успех и скъси дистанцията от лидера Байерн, като вече е на 5-о място в класирането, само на 4 точки от баварците. Волфсбург пък е  с 4 поредни мача без победа в Бундеслигата и продължава да е на осмата позиция в таблицата.

Снимки: Gettyimages