Фиорентина с впечатляваща победа в Португалия

Фиорентина стигна до успех с 4:0 при гостуването си на Спотинг Брага в първи мач от плейофната фаза на Лигата на конференциите. Лука Йович откри резултата в самия край на първото полувреме. В 55-ата минута червен картон получи Витор Тормена и това наклони везните още повече в полза на "виолетовите". Йович вкара втория си гол в мача след час игра. Влезлият като резерва Артур Кабрал също се разписа два пъти (79, 90).

Тимът от Флоренция спечели само една точка в последните си пет мача в Серия А, но се представя блестящо в турнирите на директна елиминация. След като се класира за полуфиналите в Купата на Италия, днес се доближи до осминафиналите в Лигата на конференциите. Успехът над Брага бе впечатляващ, тъй като португалците се представят отлично този сезон и са единственият отбор, записвал победа над Бенфика.

Фиорентина стартира силно и в началото воле на Йович бе спасено от вратаря на домакините Матеус. Атаките на италианците продължиха и ситуациите пред вратата на Брага се редяха една след друга. Португалците обаче имаха своите шансове през първото полувреме. В добавеното време на първата част Йович засече с глава центриране на Бираги и откри резултата.

Изгонването на Тормено дойде след нарушение срещу Йович. Първо съдията извади жълт картон, но след разглеждане с ВАР картонът бе променен на червен. Фиорентина се възползва от численото си преимущество и стигна до нови три гола след почивката.

Снимки: Imago