Шахтьор (Донецк) взе минимален аванс срещу Рен

Шахтьор (Донецк) победи Рен с 2:1 в първия мач между двата тима от плейофите на Лига Европа и взе минимална преднина преди реванша във Франция. Заради войната в Украйна срещата се игра в полската столица Варшава.

Резултатът за символичните домакини откри Дмитро Крискив в 11-ата минута, който отбеляза след добра атака на Шахтьор

В края на полувремето Лесли Угочукву фаулира Юким Коноплия в наказателното поле на Рен и реферът посочи бялата точка. Артьом Бондаренко бе безпощаден от дузпата и така двата тима се оттеглиха на почивка при комфортна преднина от два чисти гола за Шахтьор.

През второто полувреме Рен се активизираха и върнаха едно попадение. Карл Токо-Екамби се разписа в 59-ата минута.

При резултат 2:1 приключи и срещата, като това бе първа загуба на Рен в турнира през този сезон и реваншът във Франция ще бъде изключително интригуващ.