Йодегор: Не се справихме добре пред гола

Халфът на Арсенал Мартин Йодегор не скри разочарованието си след загубата с 1:3 от Манчестър Сити в голямото дерби на Премиър лийг. След този резултат "артилеристите" за пръв път от доста време насам сдадоха първото място във временното класиране. Норвежецът обаче смята, че тимът му не бива да навежда глави, а трябва възможно най-бързо да се върне към победите. Според него проблемът в този мач е бил в предни позиции, където той и съотборниците му не намериха верния път към гола.

"Знаем, че пътят е дълъг. Казвахме си го след всяка победа, така че трябва да си го кажем и сега. Трябва да запазим спокойствие и да мислим мач за мач. Жалко е, че загубихме, но трябва в събота да се стегнем и да се върнем към победите. Това е всичко, което има значение. Хубавото е, че следващият двубой е точно зад ъгъла. Просто трябва да сменим нагласата за него и да го спечелим", смята Йодегор.

Манчестър Сити свали Арсенал от върха след шампионско второ полувреме на "Емиратс"

"Стана хубав мач между добри отбори и с невероятна атмосфера. Приятно бе да играеш в него, но резултатът е разочароващ. Смятам, че направихме много хубави неща, но не бяхме достатъчно добри пред гола. Това е тъжно, но от друга страна имаше и доста хубави моменти и трябва да се радваме за тях. Смятам, че всички усещаха, че играхме по-добре през първата част, че имахме доста пространства. Трябваха ни леки настройки, за да подобрим някои елементи. Смятам, че като цяло изиграхме добър мач, но не бяхме достатъчно съсредоточени в предни позиции. Благодаря на феновете за подкрепата. Надява се да ги зарадваме с победа в събота", допълни норвежецът.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Imago