ПСЖ си припомни негативна серия от 2020 година

Пари Сен Жермен отстъпи с 0:1 на Байерн (Мюнхен) в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига и допусна трето поредно поражение във всички турнири. Другите две бяха от Марсилия за Купата на Франция (1:2) и от Монако в Лига 1 (1:3). За последно парижани допуснаха три последователни загуби през 2020 година, като и тогава негативната поредица включваше мачове с Байерн и Марсилия.

Днес отборът на Кристоф Галтие беше неузнаваем преди почивката и отправи само един удар, дело на Лионел Меси в 45-ата минута. Аржентинецът прати топката в стената и по този начин ПСЖ не нанесе точен изстрел за цялото първо полувреме в мач от Шампионската лига за първи път от 2016 година и загубата с 0:1 от Манчестър Сити

Байерн пък продължи победната си серия в турнира. След шестте успеха в груповата фаза, баварците спечелиха седми пореден мач в надпреварата, а головата им разлика от тези двубои е 19:2.

Германският гранд не познава вкуса на загубата от 17 септември миналата година, когато отстъпи с 0:1 на Аугсбург в Бундеслигата. Последваха 20 мача без поражение във всички турнири (16 победи и 4 равенства).

Снимки: Gettyimages