Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Хебър: Благодарим на цялата публика, която не спря да подкрепя отбора!

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) записа с6-а поредна и общо 9-а победа в Efbet Супер Волей.

Момчетата на италианеца Франческо Кадеду измъкнаха успех като гост над шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:2 (21:25, 25:17, 25:22, 15:25, 15:13) след невероятна драма в дербито от 14-ия кръг на първенството, игран в пълната зала "Васил Левски".

Победата за бургазлии бе своеобразен реванш за загубения финал за Купата на България с 2:3 гейма преди около месец отново в Пазарджик.

Дея спорт измъкна страхотна победа над шампиона Хебър след невероятна драма в Пазарджик

Така Дея спорт се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 9 победи, 5 загуби и 28 точки. В следващия, междинен, 15-и кръг бургазлии приемат втория в подреждането Левски. Срещата е в сряда (15 февруари) от 18,00 часа.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

От друга страна шампионите допуснаха второ поредно драматично поражение с 2:3, като са 4-и в класирането с 10 победи, 4 загуби и 31 точки, с колкото е и 3-ият Нефтохимик 2010 (Бургас), но с по-добро геймово съотношение. В 15-ия кръг Хебър гостува именно на вицешампионите от Бургас. Двубоят е в четвъртък (16 февруари) от 18,00 часа.

Камило Плачи: Получи се много балансиран мач, някои играчи направиха разликата

“След оспорван мач Хебър отстъпи на Дея с 2:3 гейма. Благодарим на цялата публика, която не спря да подкрепя отбора. Следващият двубой на тигрите е срещу Нефтохимик в Бургас”, написаха от Хебър в социалните си мрежи..

Снимки: Startphoto