Резултатната атака на Реал Мадрид не може да скрие слабата защита

Позагубилият част от увереността си Реал Мадрид си върна настроението с триумфа на Световното клубно първенство. На финала там испанците надвиха Ал-Хилал от Саудитска Арабия с 5:3.

И докато изглежда, че тимът възвръща силната си форма в атака, то не може да се каже нищо подобно за играта в отбрана. Мачът за трофея в Рабат беше четвъртият от началото на сезона, в който съставът на Карло Анчелоти допуска поне три гола. За сравнение, за целия минал сезон Реал Мадрид записа четири двубоя с поне толкова инкасирани попадения, а сега има още четири месеца до края на кампанията.

Преди Ал-Хилал защитата в бяло се пропука толкова срещу РБ (Лайпциг) (2:3) в Шампионската лига, Райо Валекано (2:3) и Барселона (1:3) за първенство. Сега само перфектното нападение в Мароко компенсира колебливите изяви на защитата.

Друго сравнение с миналия сезон само потвърждава липсата на стабилност в отбраната на тима сега. През кампания 2021/22 Реал Мадрид допусна 50 гола в 56 мача във всички турнири, което е средно по 0.89/среща. След трите изстрела в мрежата на Андрий Лунин в събота вечер отборът вече е инкасирал 37 попадения в 34 двубоя, което е 1.1/мач.

Също така през миналия сезон “кралете” запазиха “суха мрежа” в 22 от 56 мача, което е веднъж на около 2.5 срещи, докато сега говорим за веднъж на 3.4 двубоя - 10 пъти в 34 мача.

Снимки: Imago